Miłość wyhodowana na cierniach

Miłość to bardzo silne uczucie. Motyw ten chyba najczęściej pojawia się w różnych dziedzinach sztuki, w muzyce, literaturze, poezji, nawet malarstwie i rzeźbie. Czy jednak w każdych okolicznościach warto o nią walczyć? Czy miłość zbudowana na tragedii drugiej osoby ma rację bytu i czy jest moralna? Taka właśnie sytuacja ma miejsce w przypadku głównych bohaterów powieści Tomasza Kieresa “Miłość to wszystko co jest” (https://www.taniaksiazka.pl/milosc-to-wszystko-co-jest-tomasz-kieres-p-1346819.html). Łukasz to żonaty czterdziestoparolatek, ona zaś jest młodą, piękną kobietą, prawie o połowę od niego młodszą. Jak na ironię losu Sonia, bo tak ma na imię główna bohaterka, jest na dodatek córką bliskich przyjaciół i zarazem sąsiadów Łukasza i jego żony.

Banalny początek niebanalnej historii

Łukasz i Sonia znali się z widzenia, ponieważ rodzice dziewczyny, Marek i Monika to najbliżsi sąsiedzi i przyjaciele Łukasza i jego żony Agaty. Jednak pewnego dnia, kiedy przypadkiem spotykają się na koncercie, najpierw jednym, potem kolejnym, ich znajomość zaczyna się powoli zacieśniać. Lubią swoje towarzystwo. Niestety, małżeństwo Łukasza jest dalekie od ideału. Agata, podobnie jak jej przyjaciółka Monika mają wygórowane aspiracje względem swoich mężów, którzy tymczasem mają inne pasje. Marek stara się przypodobać żonie, porzucił swoje marzenia związane z jego bibliofilią. Łukasz natomiast jest redaktorem, który pisze o wydarzeniach kulturalnych. Agata chciałaby czegoś więcej i z tego powodu często dochodzi między nimi do ostrych spięć. Czy małżeński kryzys, bliskość atrakcyjnej, dużo młodszej kobiety, w dodatku takiej, która rozumie i podziela jego pasje, stanie się początkiem romansu Łukasza i Sonii? Czy mają prawo do miłości?

Wzruszająca historia zakazanego uczucia, które nie powinno było się zdarzyć. Jednak miłość przychodzi zupełnie niespodziewanie, nie pytając nas o zdanie i to ona decyduje, kto stanie się jej “ofiarami”. Ludzie są tylko pionkami w jej grze.

 Kilka słów o autorze


Tomasz Kieres – idealista i niepoprawny romantyk, muzyka jest inspiracją dla jego powieści, co możemy zauważyć, choćby na początku każdego rozdziału powieści “Miłość to wszystko, co jest”. Każdy nowy rozdział opatrzony jest cytatem z jakiejś piosenki, która najbardziej oddaje jego nastrój, wprowadza czytelnika w klimat czytanego fragmentu. Debiutował w 2017 roku powieścią “Tu i teraz”. Jego kolejne powieści to:

  • “Zawsze będę przy tobie” (2019 r.),
  • Nie pozwól mu odejść” (2019 r.),
  • napisał też opowiadanie do antologii “Miłość z widokiem na Śnieżkę”,
  • “Miłość to wszystko, co jest” (2020 r.)

Popularna polska pisarka świetnych powieści obyczajowych, Magdalena Witkiewicz porównała nawet Tomasza Kieresa do najpopularniejszego chyba autora wyciskaczy łez, którego książki kobiety uwielbiają, Nicholasa Sparksa, nazywając go “polskim Nicholasem Sparksem”.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com